Zdrowa dieta

Problem prawidłowej, zbilansowanej diety dla naszego czworonoga jest ogromnym wyzwaniem dla wielu właścicieli. Niezwykle łatwo jest zagubić się w tym, co wolno, a czego nie wolno podawać naszym zwierzakom. Ich preferencje smakowe nierzadko wcale nie ułatwiają nam sprawy. Nie trzeba przecież szukać daleko przykładów psów lubujących się w tak szkodliwej dla nich czekoladzie. Ogromną rolę odgrywa więc właściciel, który powinien wyeliminować z diety psa wszelkie szkodliwe elementy oraz sprawić, by odpowiednie dla niego składniki były dostępne w formie atrakcyjnej i ciekawej dla czworonoga. Czego więc absolutnie nie okna gdynia wolno podawać naszym czworonogom? Powinniśmy wykluczyć czekoladę, ponieważ jest trująca, cebulę, gdyż może powodować anemię, kości kurczaka, które są tak ostre, że mogą poranić przewód pokarmowy psa.
Należy zrezygnować również z ziemniaków (ciężkostrawne), rodzynek (źle wpływają na pracę nerek), mleka (powoduje biegunki), kawy (zaburzenia ciśnienia), chleba (zalega na żołądku), surowych ryb (mogą doprowadzić do bardzo ciężkiej anemii). Oczywiście całkowicie niedopuszczalny jest także alkohol. Należy pamiętać, że psy są zwierzętami mięsożernymi. Nie mogą jadać jak człowiek, będący istotą wszystkożerną. Podstawą wyżywienia dla naszego czworonoga powinno więc https://aquatechnika.com.pl/pl/zbiorniki-na-deszczowke być mięso lub pokarm w nie bogaty.
Z pewnością lepszym pomysłem jest podawanie mięs mniej tłustych i lekkostrawnych, jak np. drób czy wołowina. Mięso wieprzowe jest tłuste i ciężkostrawne, może powodować u zwierząt problemy z układem pokarmowym, dlatego lepiej go unikać. Decydując się na gotową karmę czy smakołyki koniecznie należy zwrócić uwagę, by to właśnie mięso zajmowało w składzie produktu pierwsze miejsce. Należy też zadbać, by pies miał dostarczaną odpowiednią ilość witamin, minerałów i składników odżywczych.
One także powinny mieć swe miejsce w składzie gotowych produktów spożywczych przeznaczonych dla naszego psa. Unikajmy natomiast sztucznych barwników i niepotrzebnej chemii- nasz pies i tak nie zwróci uwagi na to, w jakim kolorze był podany mu kąsek, ale jego organizm z pewnością doceni prawidłowy skład i mnogość substancji odżywczych. Ważna jest też konsystencja podawanego pokarmu. Podawanie wyłączne miękkiej, mokrej karmy, np. z puszek, może osłabić uzębienie naszego pupila. Dlatego warto podawać mu twardy, wymagający gryzienia pokarm, chociażby w formie przekąsek. Zapewni to zębom naszego czworonoga odpowiedni trening, pomoże pozbyć się kamienia nazębnego i będzie zapobiegać powstawaniu próchnicy.